Şirinevler Merkez                                                                                                                                                                   İkitelli Şube
  0212 442 33 31                                                                                                                                                                    0212 670 10 02
  OKUME laminat PARKE
  ( Plank )
  MEŞE LAMİNAT PARKE  
  ( Plank )  
  BATIÇAM SARAY PARKE  
  ( Plank )  
  GÜL SARAY PARKE  
  ( Plank )  
  BEYAZ GÜL SARAY  
  ( Plank )  
  VENGE LAMİNAT PARKE  
  ( Plank )  
  GÖLE CEVİZ  
  ( Plank )  
  LADİN LAMİNANT PARKE  
  ( 2 Strip )  
  KÖK MEŞE LAMİNAT PARKE  
  ( 2 Strip )  
  AFZELYA  
  ( 3 Strip )  
  AÇIK CEVİZ  
  ( 3 Strip )  
  SAPELLİ LAMİNAT PARKE  
  ( 3 Strip )  
  KİRAZ PARKECİ  
  ( 3 Strip )  
  CEVİZ laminat parke  
  ( 3 Strip )  

1. SINIF PARKE HERŞEY DAHİL 20YTL

Laminat parke nedir?
   Yapay reçine çözeltisi emdirilmiş kağıtların üst üste konularak ,sıcak preslerde basınç altında sıkıştırılması ile elde edilen malzemeye laminat denir.
   1950 li yıllarda üreticisinin adı ile formika olarak tanıştığımız laminatın kullanımı Türkiyede son derce yaygınlaşmıştır.

    Neden laminat Parke?
     -Ağaç çeşitlerinin giderek azalması.
     -Ahşap malzemenin üç boyutlu çalışma özelliği.
     -Ahşap malzemenin bakım zorluğu.
     -Ahşap malzemede giderek artan maliyet faktörü tüm tüketicilerin ahşap kökenli türev malzemelere yönelmesine ve uzun vadede bu malzemelerin beğenilmesine yol açmıştır.

   Laminat Parke malzeme üç grupta incelenir ;
   1. HPL yüksek basınc laminatı
   2. CPL sürekli basınc laminatı
   3. DPL direkt preslenen laminatlar
   HPL grubuna giren laminat parkenin yüzeyi termoset esaslıdır.Bu özellik termoset reçineden kaynaklanır.Termoset esaslı reçinelerin temel özelliği ısı ve basınctan sonra oluşan yüzeyin daha sonra sıcaklıkla bozulamıyor olmasıdır.Laminat parkede tüm filmler termoset esaslı reçine ile emprenye edilir.

   Laminat parkenin temel yapısı ;
   1. Overlay : Selülozik esaslı içinde alüminyum oksit parçaları konulmuş film tabakadır.Alümiyum oksit parçaları aşınma çizilme ısıya karşı mukavemeti sağlayan temel unsur olup laminat parkeyi benzer türevlerden ayıran en önemli özelliktir.
   2. Desen kağıdı :Sonsuz renk ve desende özellikle kaliteli odun hammaddesinden üretilebilen ileri teknoloji ile print edilen kağıt film tabakasıdır.
   3. HDF Yüksek yoğunlukta kansorejen madde içermeyen (E1) ve suya dayanıklı lif levha.
ISO ve DIN normlarına gore kansorejen madde ihtiva etmemelidir.
   4. Balans kağıdı Stabilizasyonu sağlayan selülozik kağıt film tabaka. Montajı temizliği ve bakımı son derece kolay olan laminat parkeler renk ve doku çeşitliliği bakımından da her tür zevk ve tasarıma uygundur.Darbelere sıvı temizlik maddelrine aşınmaya çizilmeye güneş ışınlarına ve sigara ateşine tam bir dayanıklılık gösteren laminat yer döşemeleri evlerin haricinde trafiği yoğun olan banka otel alışveriş merkezlari ve tüm işyerleri için son derece uygundur.

Laminat parkeyi secerken dikkat edilmesi gerekenler.

1.Kullanmayı düsündüğünüz ortamın trafik yoğunluğuna uygun dirençte olmalı.

2.ISO 9002 Belgesine sahip olmalı.

3.Avrupa ülkelerinde aynı kalitede ve aynı ad ile satılan bir malzeme olmalı.Bir malın avrupa ülkesinde üretilmiş olması o malın avrupa ülkelerinde satılıyor ve kullanılıyor anlamına gelmez.

4.Üzerinde daha önceden kullanılan aldatmaca yapılabilen devir sayıları değil yeni normlara göre(altta) saglamlık derecesi belirtilmelidir.(bir adam bir işyeri gibi)


Konutlar İçin


Yoğun Konutlar


Ofis, Büro

Mağaza, Otel ..

Okul Hastane ..

5.1 m3 te kac Kg. HDF kullanıldığı belirtilmeli.Bu malzmenin yoğunluğu hakkında bilgi verir.Malzemenin kalınlığı değil yoğunluğu önemlidir.

6.Üzerindeki 10 yıl garanti gibi yazılara aldanmamalı satıcının verdiği güvene dikkat edilmelidir.